Přihlašte se k odběru novinek na stránkách Offroad OTB
Opište prosím kontrolní kód "9422"

1.MČR OFFROAD TRIAL KLADNO

PREMIÉROVÝ BŮČEK
Zímní přestávka skončila a odstartoval první závod otevřeného mistrovství České Republiky v Offroad Trialu. První závod se konal o víkendu 16.-17.3 na Kladně v areálu firmy Destro. V pátek odpoledne jsme odvezli na haldu Vítkovou závodničku a nakonec jsme museli i pro samuraje abychom prošli technickou kontrolou a nezdržovali se v sobotu ráno. Týden před závodama nás s tátou napado, že by jsme s naší maminou mohly utvořit ženskou posádku. Mamina se na to moc netvářila, ale v pátek večer se mi upsala. Podepsala přihlášku i revezr. Vysvětlovala jsem jí, že bude akorát sedět a maximálně mi připomene jakou bránou jsme projely a její odpověď na to byla : To se ti řekne když jezdím se zavřenýma očima…. Novinkou pro tento rok bylo, že v kategorii OPEN se pojedou sobotní triály dvakrát jako u ostatních kategorií. V sobotu jsme na haldu dorazili po 9-té hodině a jelikož jsme na jednom autě jeli dvě posádky, tak jsme mezi triály vyrazili už před desátou hodinou kdy byl start. Hned po otevření sekce jsme vlítli do prvního triálu kdy táta řídíl a já jsem dělala spolujezdce po dojetí jsme se vyměnili a řídila jsem já a spolujezdce mi dělala mamina. Také za námi dorazil Paleček a hned vyfasoval foťák- tímto mu děkuji za hezké fotky. Sekce byly původně otevřené do pěti tak jsme neotáleli a hned vyrazili k další sekci abychom to stihli všechno objet, kolem čtvrté hodiny byl závod až do šesti. Jelikož jsme měli docela fofr tak jsme ani neviděli Vítka s Pavlínou jak vlítli do první sekce a skončili za první bránou kdy si Vítek zapoměl zařadit předek, přetrhl mlýko a skončil. Kolem poledne jsme se potkali na jedné ze sekcí které byly v údolí. Já s tátou jsme promýšleli kudy pojedeme a Vítek s Pavlínou vyrazili do triálu, krásně čistě projeli bránu číslo jedna a následně číslo tři, takže zase konec. Dvě sobotní chyby se poznamenaly na sobotních výsledcích. Mě a tátovi se celkem dařilo za celou sobotu táta couval třikrát, já jsem couvala dvakrát a měla jsem jeden dotek. Takže po sobotě jsme měli stejný počet bodů- 15. V neděli jsem opět začali jezdit hned od rána. Hned na první sekci jsem si musela jednou couvnou, když jsem jela s tátou tak to krásně vyšlo za 0 b., začala jsem pozdě točit sice jsem si udělala ještě jedno kolečko abych to zkusila znova, ale opět mi to nevyšlo tak jsem si projistotu zacouvala abych to stihla časově. A to byly moje veškeré body za neděli. Táta jel všechno čistě, tedy za neděli nenasbíral ani jeden bod. Vítek s Pavlínou v neděli nedojeli dvě sekce. Poprvé zůstali na břiše při výjezdu a podruhé byla BŮČKOVÁ premiéra hned v první bráně na kamenité sekci. Vítek se bál, že by zůstal na břiše tak se trochu víc rozjel a taky to tak dopadlo. Naštěstí to byla už poslední sekce. Já s mamkou jsme skončily na druhém místě s 20-ti body a táta se mnou na místě prvním s 15-ti body, takže mezi námi byl rozdíl pouze jedno couvání(Open). Vítek s Pavlínou skončili na krásném prvním místě odzadu (Originál). Už se těšíme na další závod který se koná víkendu 13.-14.4 v Bezděkově u Žatce.

1. závod seriálu se jel 16. - 17. 3. na Kladně
Zimní přestávka skončila, zima však zdaleka ne. Ta nás ještě všechny pěkně potrápila na prvním závodu letošního ročníku otevřeného mistrovství ČR v OFFROAD TRIALU. Ale ani studený vítr, noční mráz a sněhové přeháňky neodradily organizátory od přípravy obtížných tratí, na kterých se tentokrát opravdu vyřádili již od čtvrtečního rána.
V pátek odpoledne se začalo pomalu plnit depo a posádky se svými vozy absolvovaly technickou přejímku. Zde jim techničtí komisaři zkontrolovali, zda vůz odpovídá kategorii, do které byl přihlášen a do licence po změření rozvoru zapsali trestné body za couvání. Poté následovala prezence, která i s přejímkami pokračovala i v sobotních ranních hodinách.
V sobotu v 10h se všech 35 posádek vydalo zdolávat 5 sekcí přičemž každou sekci museli absolvovat 2x. Terén byl opět rozmanitý. Jezdilo se na skále, ve vybagrovaných jámách, přes bunkry i přes zahrnutý velký nákladní přívěs. Nebyla nouze o pěkné boudy, bůčky a svíčky a proto se některé posádky nedělního zápolení v 5 přestavěných sekcích již nezúčastnili neboť jejich technika náročný terén neustála.
Do nejnovější kategorie OPEN nám přibylo pár nováčků, tudíž se v této kategorii utkalo celkem 11 posádek. V této kategorii je trať přizpůsobena jak úplným začátečníkům, kteří si chtějí vyzkoušet co je to offroad trial, tak vozům bez rámů a podobných úprav aby se nezničila. Avšak posádka se startovním číslem 29 Standa Krček a Jakub Janáček nám dokázali, že i v této kategorii lze hodit boudu a díky této chybě se umístili až na pátém místě. V OPENech vedlo na plné čáře jméno Halama – Halamová, kteří si vybojovali první a druhé místo.
V kategorii ORIGINAL se zúčastnilo 7 posádek přičemž nejvíce se zadařilo nováčkům Janu Procházkovi se svým spolujezdcem Lukášem Lexou, kteří se se svým Suzuki Samurajem probojovali na první místo a pokořili tak i ostřílené závodníky.
V kategorii STANDARD se utkalo taktéž 7 vozů. Po sobotním souboji skončili na prvním místě „Mimoňáci“ – Marek Kolínský a Petr Javůrek se startovním číslem 202. V neděli se však karty úplně přeházely a kluci se dostali až na čtvrté místo a to kvůli jednomu nepovedenému trialu. První místo nakonec obsadil Miroslav Hudeček se svojí ženou Irenou se start. Č. 205. Na druhé místo se vyhoupla posádka Lukáš Křeček a Jan Pulchart, avšak třetímu Oliverovi Vondráčkovi unikli o pouhé 2 body.
Dále se bojovalo v kategorii MODIFIED, které se zúčastnilo rekordních 6 vozů. Běžně se v této kategorii utkávala 2 – 3 auta, tak doufejme, že nám obsazenost vydrží. Díky nováčkům a poruchám na vozidlech bylo v této kategorii bodové rozpětí opravdu velké, ale chybami se člověk učí a proto by měli být Tomáš Michal a Olča Hlavatá, kteří obsadili první místo, ve střehu, protože konkurence bude jistě větší a větší.
Do kategorie PROMODIFIED se tentokrát přihlásila pouze jedna posádka s č. 407 Prokůpek Jan s Jirkou Provazníkem, a tak vítězství měli od počátku v kapse.
V kategorii PROTOTYP nám přibyla jedna nová posádka se start. Č. 501 Jakub Michal s Jaroslavem Zdobinským. Celkem se tedy utkaly 3 posádky. Jakubovi Michalovi ( 501 ) a Radku Karasovi ( 502 ) však nevydržela technika a moc se nesvezli. Radek nám, ale stihl předvést krásnou svíčku s následnou boudou na výjezdu, který sám v pátek bagrem upravil aby prý nebyl příliš snadný. Jediný vůz, který v této kategorii závody dokončil byl červený PROTOTYP se start. Č. 505 Bohdan Nowy s Pavlem Kuklou, ale ani jejich závodění se neobešlo bez budky. Už v sobotu se jim při průjezdu jámou podařilo převrátit jejich závoďák na střechu. Největší úspěch, ale měla jejich nedělní budka, kdy se jim kvůli namrzlému povrchu nepodařilo vyjet do branky a skutáleli se dolů, ale při velkém štěstí se jejich Volvo otočilo na kola a trial úspěšně dokončili. Tito mistři Evropy z loňského roku si tak vyjeli krásné první místo.
První letošní závod je úspěšně za námi a můžeme se těšit na další, který se koná 13.-14.4. v Bezděkově u Žatce. Velké díky patří všem rozhodčím, kteří to v mrazivém počasí a obtížném terénu neměli snadné. Díky patří i všem sponzorům a to firmě Destro v jejímž areálu se závod konal, firmě Classic Oil za věcné ceny, Rádiu Relax za mediální podporu a firmě HDJ80.EU za vyprošťovací materiál. Děkujeme i technické komisi a všem co nějakým způsobem přiložili ruku k dílu a děkujeme také všem posádkám a divákům za hojnou účast i přes mrazivé počasí.